Najczęstsze obawy nowych pacjentów

Najczęstsze obawy nowych pacjentów poradni Jedzenie ze Zrozumieniem:

-Boisz się, że w Twojej diecie nie będzie słodyczy? Pokażę Ci jak wprowadzić je do diety.
-Masz złe doświadczenia z dietami pisanymi przez dietetyków? Nie lubisz ważyć jedzenia
i przygotowywać skomplikowanych potraw? Powiedz o tym. Znajdziemy inną metodę.
-Obawiasz się, że znowu poniesiesz porażkę? Pomogę Ci znaleźć przyczynę poprzednich niepowodzeń i skuteczną metodę. Rozumiem, że jest Ci ciężko. Sama, wiele lat temu, pierwszą przygodę z odchudzaniem rozpoczęłam od diety z gazety…i nie przyniosło to absolutnie nic dobrego.
-Borykasz się z jedzeniem emocjonalnym. Wspólnie zajmiemy się obserwacją Twoich emocji i znajdziemy konstruktywne metody radzenia sobie z tzw. „zajadaniem stresu”


Proszę tylko o dwie rzeczy:
-Stosuj się do ustalonej metody.
-Postaw na szczerość. Jeśli wprowadzenie w życie zaleceń jest dla Ciebie zbyt trudne, podziel się tym ze mną. Nie oszukuj i nie zatajaj faktów (np. podjadania ciastek). Nie będę Cię oceniać przez pryzmat Twojego spożycia słodyczy.
Moim zadaniem jest wsparcie Ciebie w drodze do zdrowienia i/lub lepszej sylwetki. Jednak swoją pracę będę mogła wykonać tylko wtedy gdy będziesz ze mną współpracować.
-Obawiasz się, że podczas diety konieczna będzie rezygnacja z posiłków podawanych
w restauracjach. Nie wiesz jak, masz poradzić sobie na weselu lub podczas Świąt. Każdą taką sytuację dokładnie omówimy na spotkaniu. Kształtowanie nowych nawyków żywieniowych ma na celu wprowadzenie ich na całe życie. 
Ale czy to oznacza, że już nigdy nie zjesz kotleta schabowego, ciasta drożdżowego z przepisu babci czy czekolady? Oczywiście, że nie. Chodzi tylko o sprytne włączanie tych produktów do diety. Tych kompetencji nabierzesz podczas naszej współpracy.:)